TATRY 2019: poslední volná místa do party vlaku! Chci se přidat.

Zavřít

Časté dotazy

Podívej se na přehled nejčastějších dotazů nebo se nás zeptej, pokud by bylo cokoliv nejasného. Ještě jedno upozornění – život na lodi je extrémně návykový a může se stát, že se ti nebude chtít vrátit zpět na pevninu.

Jak to funguje s vařením?

Na lodi to funguje tak, že každý den vaří jiná dvojice pro celou posádku. Propojíme vás ještě před odjezdem, takže budete mít dostatek času se s ostatními domluvit na týdenním jídelníčku. Po cestě navštívíme řadu městeček s restauracemi a supermarkety.

Jde na lodi nabít telefon nebo tablet?

Pokud bude loď připojena v přístavu na elektřinu, tak můžeš využít klasické zásuvky 230V. Jinak je možné dobíjet zařízení v průběhu jízdy pomocí autonabíječky.

Jsou na lodi sprchy/WC?

Na lodi je splachovací WC a sprcha se sladkou vodu (pravidelně se doplňuje při zastávce v přístavu). Při delší plavbě je třeba sladkou vodou šetřit, je někdy cennější než zlato. Druhá sprcha je zpravidla na palubě.

Je na lodi lednice?

Ano, součástí kuchyňky je malá lednice. Doporučujeme s sebou vzít trvanlivé potraviny, které se nezkazí, případně doplňovat zásoby v průběhu cesty. Stejně tak postupně chladit nápoje. Úložného prostoru je na lodi dostatek.

Jsou na lodi bezpečnostní schránky?

Nejsou, při opuštění lodi se uzamkne hlavní vchod.

Nikdy jsem nebyl na lodi, je to problém?

Není, kapitán tě se vším seznámí a kdyby tě náhodou zastihla mořská nemoc, poradíme si s tím (stává se to opravdu jen ve výjimečných případech a víme, jak na to).

Jakou dostaneme loď?

Přesnou loď a složení posádky se od nás dozvíš 2 týdny před odjezdem. Ve většině případů se bude jednat o moderní plachetnici o délce 12 – 15m, rok výroby 2009+ se 4 kabinami. To znamená, že vás bude na jedné lodi celkem 8 + kapitán.

Může nás být více lidí na jedné lodi?

Pokud se chceš spojit s další dvojicí, napiš nám do poznámky jejich jména. Lodě jsou pro ve většině případů pro 8 lidí.

Kdy se dozvím přesnou trasu a program plavby?

Přesnou trasu se dozvíš 2 týdny před odjezdem.