Rezervuj si zájezd nyní a měj jistotu, že o peníze nepřijdeš! Ukaž podmínky.

Chorvatsko chystá Čechům volnou cestu k moři

Letošní letní sezonu brzdí koronavirová pandemie. Pro Chorvatsko hrají příjmy z turistického ruchu zásadní roli. Cestovní ruch tvoří v Chorvatsku až 20 procent HDP, což je vůbec největší podíl ze všech zemí v Evropě. Pro srovnání v ČR tvoří jen 2,9 procenta. Hledá se cesta, jak alespoň částečně zachránit letní sezonu.

Země zvažuje možnost otevřít na léto koridor pro zdravé turisty. Před cestou k moři by každý podstoupili test na koronavirus a po návratu bychom nemuseli do karantény. Chorvatská média už mluví o “českém modelu”, o kterém nyní vyjednávají ministři turistiky. Hranice budou podle deníku Jutarnji list zavřené ještě měsíc, poté by mohlo dojít k jejich postupnému uvolňování. Nezbytnou podmínkou je samozřejmě dobrá epidemiologická situace obou zemí. (Chorvatsko má ke dni 21. dubna 1 908 nakažených, Česká republika 6 914)

Někdo může namítat, proč letos nezůstaneme doma a neodpustíme si jeden rok moře? Ale ona je ta situace daleko komplikovanější. Jen do Chorvatska každý rok vycestuje skoro 1 milion Čechů. Když zůstaneme doma, můžeme v zahraničí ztratit místa, která milujeme. Na cestovním ruchu je závislé téměř celé pobřeží. “Česko je přesně ten trh, se kterým jsme nejvíce počítali. Bylo nám jasné, že by právě oni jako první mohli přijet na Jadran. Jsme s nimi v neustálém kontaktu,” říká ředitel státní turistické agentury Joško Stella.

Jakmile bude možné vycestovat do Chorvatska, vypravíme na Zrće zájezd za nejnižší cenu 2 900 Kč. Chceme tím podpořit místní, pláž Zrće a udržet naši skvělou komunitu milovníků party dovolených ❤

KOUPIT ZÁJEZD