Vyhraje to v létě zase Zrće?

Za poslední rok jsme si uvědomili, že vlastně nemáme takovou svobodu, jak jsme si mysleli.

Měli jsme i víc času se zamyslet nad tím, co a proč děláme.

Baví mě pořád stejná práce, vztahy, porno, sex, chlast? Nebo jsem si zvykl na samotu a stačí mi Instagram?

A party? Tak na ní kamaráde úplně zapomeň. Pařit „může“ jen hrstka vyvolených za zavřenými dveřmi hotelu v Teplicích.

V žilách nám koluje lock down, news feed máme plnej dezinformačních keců a v médiích nás denně očkují informacemi o počtu nakažených bez širšího kontextu.

Party = největší zlo = největší šíření viru

Nejdřív byl problém se sdílením brček v klubu Techtle Mechtle, potom nezodpovědný pivko horníků OKD po práci a hledáčku loni neunikl ani zájezd Party Kýblu na Zrće.

OK, tak mi pak řekni, proč máme nejhorší čísla na světě, když od října sedíme doma na zadku.

Problém je nejspíš někde jinde, že…

Foto: zdroj

Blýská se na lepší časy?

Na mega velký akce pro 100 000 fans to letos ještě nejspíš nebude, přesun na rok 2022 již ohlásil jeden z největších hudebních festivalů Glastonbury.

Sledujeme první světýlka na konci tunelu:

Party na Taiwanu pro 20 000 lidí, rychlost očkování v některých zemí, uvolňování restrikcí v Chorvatsku a bookingy zahraničních DJs.

Jak se ukázalo loni, největší výhodu mají středně velký open air kluby, které si mohou hrát s kapacitou lidí a hlídat počet návštěvníků.

Hlavní manažer klubu Papaya na Zrće Siniša Sraga se na léto připravuje podobně jako minulý rok: „Máme na léto 3 scénáře. Připravujeme středně velké festivaly a jednodenní akce se zahraničními DJs. Nejhorší scénář počítá s tím, že budeme fungovat jako loni. (pozn. 1 000 lidí/klub, dezinfekce u vstupu) Zájem o pořádání festivalů ze strany pořadatelů je extrémní. Považují nás za bezpečnou destinaci. Chorvatsko je závislé na turismu. Jsem si jistý, že vláda schválí takové podmínky, aby byla letní sezona co nejlepší.

Na letní sezonu jsou na Zrće potvrzena vystoupení zahraničních hvězd jako Timmy Trumpet, Vini Vici, Fedde Le Grand, Steve Aoki a dalších umělců.

Všude dobře, doma nejhůř

I česko-slovenská scéna věří, že na Zrće bude situace lepší než doma. Účast na Zrće potvrdili rapeři Kontrafakt, Separ, NOBODY, SMACK a přední CZ/SK DJs EKG, MAIREE, MANENE, NFIX & CANDICE, MATAMAR a další.

Za posledních pár let u nás vzniklo spoustu skvělých letních festivalů jako Hip Hop Kemp, Beats For Love nebo Colours of Ostrava. Tyhle akce k nám přilákaly tisíce turistů.Komentuje aktuální situaci za Party Kýbl Jan Barek a dodává, že „současná ztuhlost naší vlády je v rychlosti očkování a minimální podpoře eventů. To vše bohužel srazí domácí festivaly a podpoří více cestování za zábavou do zahraničí. Zájezd do Tater jsme vyprodali během týdne. Zájem o letní zájezdy na Zrće je i přes stávající opatření velký. Lidé jsou nadržení na první velkou akci.

Jak si vede ČR ve srovnání s Chorvatskem?

Chorvati jsou na tom mnohem líp.

Srovnání vývoje situace Česká republika vs. Chorvatsko

Co nás čeká a nemine

Každá pandemie jednou skončí.

Tentokrát ale máme jednu zásadní výhodu:

Jsme první generací, která může a doufáme, že i bude jednat velmi rychle pomocí účinných léků.

Nicholas Christakis ve své nové knize v souvislosti s koronavirem zkoumal historické vzorce chování po vymizení pandemie.

Předpovídá neúnavnou touhu po společenském životě, velkých hromadných setkáních, sexuální nemorálnosti a snahu dohnat to, co jsme během izolace nemohli.

YES, tak na tohle se už mega tešíme!

Na největší akce si budeme muset ještě chvíli počkat, ale letní party na Zrće si letos ujít nenecháme!